Yami יאמי  מכונה בייתית להכנת פרוזן יוגרט וסורבה מעולים

כמה אוכל אנחנו זורקים לזבל

מחקר מאוניברסיטת אריזונה: 50 אחוז מהמזון המיוצר במערב נזרק לזבל

Yami יאמי  מכונה בייתית להכנת פרוזן יוגרט וסורבה מעולים

?כמה אוכל זרקת היום לפח

מחקר קובע: משפחה בישראל משליכה מדי חודש מזון בהיקף של כ-300 שקלים הוצאה החודשית הממוצעת הגבוהה ביותר מבין הקטגוריות שצוינו למעט אוכל מבושל שבו זריקת האוכל היא הגבוהה ביותר, הם: הפירות בסכום של כ-166 שקל, אחריהם מעדני החלב עם הוצאה ממוצעת של כ-118 שקל

משפחה בישראל משליכה לפח האשפה מדי חודש מזון בסכום חודשי כולל של 296 שקל בממוצע, המהווה סכום של 3,552 שקל במשך שנה וזאת רק בקטגוריות שנבדקו. כך קובע מחקר חדש שנערך במרכז האקדמי כרמל בחיפה, אותו הנחה ד"ר יוסי מלמד, מרצה בבית הספר למינהל עסקים.

 

בשני העשורים האחרונים נוצרה תרבות של צריכת יתר בקרב הצרכנים. העולם עבר ממצב של עודף ביקוש לעודף היצע וזאת בגלל מספר סיבות כמו: ההתפתחות הטכנולוגית, המאפשרת יצור של מגוון רחב של מוצרים ושירותים, מהפכת התקשורת המסייעת למצוא שווקים חדשים ולשתף צרכנים פרטיים בקניות כשהכל באמצעות לחיצה על כפתור מכל רחבי הגלובוס, הגלובליזציה שהסירה מחסומים בין יבשתיים ואיחדה בין שווקים מקומיים לשווקים בין לאומיים, גידול בשפע המוצרים והפיתויים המוצעים לצרכנים, תוך שימוש בפרסום אגרסיבי ללא הפסקה שיוצר אשליות, חווית קניה שנהפכה לגורם משמעותי להגדלת הצריכה והיכולת לשנע מוצרים במהירות ברחבי העולם

 

 במקביל רמת ההכנסה עלתה והציבור מנסה להרוויח יותר ויותר על-מנת שיוכללקנות עוד ועוד. עובדות אלו ואחרות יצרו תרבות שפע וגרמו להרגלי צריכה של מזון החורגים מהצריכה הממוצעת לאדם הבאה לידי ביטוי בזריקת מזון שלא נצרך.

 

כפי שפורסם השנה, לפי הערכות של משרד החקלאות והסוכנות הממשלתית האמריקנית להגנה על הסביבה, כ-40% מהאוכל שמיוצר בארה"ב כלל לא נאכל, אזרחי ארה"ב זורקים אוכל בשווי 165 מיליארד דולר בכל שנה. עוד פורסם כי משפחה אמריקנית ממוצעת בת ארבע נפשות מוציאה לחודש בין 632 ל 1,252 דולר מדי חודש על הוצאות במרכולים. שווה ערך ל-2,000 שקל עד ל-4,400 שקל.

 

עובדות אלו הולידו את המחקר שנערך בהנחיית ד"ר מלמד על-ידי קבוצת סטודנטים בשנה השלישית הלומדים בבית הספר למנהל עסקים במגמת שיווק בהובלתם של ביטון ליאור ואורן ברגר. מטרת המחקר הייתה, לבחון את רמת ההוצאה הכספית החודשית במרכולים של המשפחות הישראליות וכמות המזון הנזרקת בכל חודש בקטגוריות של: לחם ודברי מאפה, פירות וירקות, מוצרי חלב ואוכל מבושל.

 

 

רשתות השיווק מפתות

מבצעים של מכירת ירקות ב-2.99 שקל לק"ג אכן מפתים למלא שקית מלאה יותר מעבר לכמות הנצרכת ו

 

במחקר השתתפו 500 בתי אב מאזור הצפון שכללו גם זוגות נשואים ללא

ילדים, כאשר ההכנסה המשפחתית החודשית הממוצעת של הנבדקים, נעה בין 7,000 שקל ל12,000 שקל נטו ומספר הנפשות הממוצע למשפחה עמד על 3.3 נפשות. נמצא כי ההוצאה הממוצעת של משפחה על מזון עומדת על סכום של 3,160 שקל בחודש.

 

בחישוב היחס בין ההוצאה הממוצעת של בית אב בקטגוריות הנבדקות, לבין ההוצאה הכוללת על מזון העומדת על 3160 שקל לחודש למשפחה, ניתן להסיק כי בית אב זורק מזון בסכום חודשי כולל של 296 שקל בממוצע, המהווה סכום של 3,552 שקל במשך שנה וזאת רק בקטגוריות שנבדקו.

 

הוצאה החודשית הממוצעת הגבוהה ביותר מבין הקטגוריות שצוינו למעט אוכל מבושל שבו זריקת האוכל היא הגבוהה ביותר, הם: הפירות בסכום של כ-166 שקל, אחריהם מעדני החלב עם הוצאה ממוצעת של כ-118 שקל ובסוף הרשימה של ההוצאה החודשית, עומדים: העגבניות בסכום של 65 שקל וסוגרים את הרשימה המלפפונים בסכום של 58 שקל.

 

מסה"כ בתי האב שנבדקו טענו 40% מהם שהם זורקים משקאות חלב, 50% זורקים לחם, 60% מהם זורקים מעדני חלב, 57% זורקים דברי מאפה, 65% זורקים גבינות, 71% זורקים עגבניות, 78% זורקים פירות, 82% זורקים מלפפונים, ו-84% זורקים אוכל מבושל.

 

כמו-כן נמצא כי הציבור היהודי החילוני משליך אוכל פי שניים בממוצע מהמגזר היהודי הדתי שממעיט לזרוק דברי מאפה ולחם, נתון מפתיע שנמצא הוא שהציבור המוסלמי משליך פירות וירקות, לחם ומעדני חלב יותר מהציבור היהודי ואילו המגזר הנוצרי נמצא כשקול ביותר בקניותיו.

 

מהנתונים עולה שבכל חודש אחוז זריקת המזון מתקרב ל-10% מסל הקניות כאשר במוצרי הירקות, הפירות והאוכל המבושל קיים האחוז הגבוה ביותר של זריקת מזון. יש לקחת בחשבון שהמחקר נעשה באזור הצפון וסביר להניח שיתכן שבאזור המרכז סל הקניות הנצרך גבוה יותר בשל רמת ההכנסה הגבוהה יותר.

 

אין ספק שהמבצעים המפתים הנערכים בעיקר על-ידי רשתות השיווק גורמים לצרכנים לקניית יתר. לדוגמה: מבצעים של מכירת ירקות ב-2.99 שקל לק"ג אכן מפתים למלא שקית מלאה יותר מעבר לכמות הנצרכת וכאלה הם המבצעים של 1+1 או מבצעים של סוף יום ואחרים.בעקבות המחקר, ממליצים החוקרים לצרכנים, היא לצמצם את כמויות הקניה של מוצרים בעלי תפוגה קצרה כמו: ירקות ופירות, מוצרי חלב ומאפה, מעבר לצריכה היומית 

הנדרשת ולשפר את מקום אחסונם בכדי להגדיל את אורך חייהם וכמובן לא לשכוח לשאול מדי יום:" כמה אוכל זרקת היום לפח

 

תאריך: 02/12/2013 | עודכן: 02/12/2013

 

http://www.news1.co.il/Archive/001-D-340815-00.html

 

את זה שמדינות המערב לא ממש מקפידות על חיסכון במזון כולנו יודעים כבר מזמן. אבל אף אחד לא שיער עד כמה. הפעם מדדו באוניברסיטת אריזונה כמה מהמזון המיוצר באמת נאכל - בין 40 ל-50 אחוז בלבד.

 

בעשר השנים האחרונות מדדו החוקרים כמה יבולים יש בחוות ובמטעים, כמה מזון קיים במחסני המזון, ברשתות השיווק, במסעדות, בחנויות ובמדמנות.

 

הממצאים מביכים ומצערים, בייחוד כשחושבים על הרעב שקיים בכל כך הרבה מקומות בעולם, על ביליוני הדולרים שיורדים לטמיון ועל זיהום הסביבה המועצם.

 

המחקר החל כמחקר "פסיכולוגיה, תרבות והרגלי צריכה" כשהדגש היה בחינת תוכן המזבלות והערכת הזבל הנזרק. מהר מאוד התברר שהבעיה הרבה יותר חמורה מהמשוער.

 

כמובן שאין אפשרות לייעל את ניצול המזון לרמה של מאה אחוז. בתעשיית תפוחי העץ מעריכים למשל כי כ-12 אחוז מהמטע הולך לאיבוד עד שהוא מגיע לצרכן. עם זאת השיווק האגרסיבי של תפוחי עץ טריים במשך כל השנה גורם לאיבוד הרבה יותר גדול של תוצרת ולבזבוז מיותר.

 

איך כל זה קורה? משווקי פירות וירקות רבים בוחרים להתנהג כמו מהמרים, הם מנהלים שוק מכירה וקנייה לא יציב שגורם להרבה יבולים להירקב כבר בשדות וזאת לפני שבכלל הגיעו אותם יבולים לצרכן.

 

גם בניתוח התנהגות הצרכנים נראה בזבוז רב, כ-15 אחוז ממצרכי המזון מוצאים את מקומם בזבל למרות היותם אכילים. ההערכה היא כי בממוצע מפסידה משפחה בעלת ארבע נפשות כ- 600 דולר בשנה על מוצרי בשר, ירקות, פירות ודגנים שבוזבזו.

 

כדי לקצץ את הבזבוז יכול הצרכן לתכנן ביתר תשומת לב את קניותיו (זוכרים איך פעם קנו במכולת עם רשימה) את התפריט היומי שלו ואת אפסון המזון, כך שיישמר לאורך זמן. מצוקה תמיד מובילה להתנהגות לא בזבזנית, תזכרו את זה בפעם הבאה שאתם מתפרעים בסופרמקט.

 

החוקרים מניחים כי ניתן להפחית את הבזבוז בחצי. לא רק שהרבה מאוד משאבים כלכליים יחסכו, כדור הארץ יסבול מהרבה פחות זיהום.

 

twj@u.arizona.edu

 

http://www.nrg.co.il/online/15/ART/837/249.html 

!!!לא זורקים אוכל

למה כן יאמי

!!!לא זורקים פירות

Yami מכונה בייתית להכנת פרוזן יוגרט וסורבה מעולים יאמי
Yami מכונה בייתית להכנת פרוזן יוגרט וסורבה מעולים יאמי